מחיר נפט להסקה

עם השנים יותר ויותר משפחות, עסקים ויחידים מבינים את הבזבוז העצום הנוצר כתוצאה משימוש בלתי פוסק במזגן בימי החורף. הורגלנו במשך שנים רבות להשתמש במזגן כאילו היה אמצעי החימום היחיד הקיים, אולם כעבור אי אילו שנים כבר אין מי שאינו מכיר ויודע את ההשלכות השונות של שימוש שוטף במזגן, ולא מדובר רק בהשלכות הכלכליות של שימוש זה.

כל מי שאי פעם השתמש במזגן באופן שוטף כבר יודע כי מעבר להוצאות הכלכליות הגבוהות, המזגן מייבש את העור, גורם לתחושות התייבשות, מצריך התעסקות בלתי פוסקת לאיזון הטמפרטורה וברוב המקרים מעורר ויכוחים אין קץ על הטמפרטורה הנכונה. אם לא די בכל אלו הרי שהוא גם פוגע באקלים בצריכת החשמל הגבוהה שלו.

תנור המופעל על נפט להסקה

אחת האלטרנטיבות שהולכת ותופסת תאוצה בקרב יותר ויותר בתים הוא התנור הפועל על בסיס נפט. מחיר נפט להסקה הולך ויורד פלאים ועימו  עולה הביקוש לנפט לחימום בשרון, במרכז, בדרום ובצפון. ההבנה כי למעשה, מדובר באמצעי חימום הרבה יותר אפקטיבי מחלחלת אצל יותר ויותר צרכני חימום שמחפשים את הדרך הטובה ביותר להתחמם בחורף הקר.

מערכת הסקה המבוססת על בסיס נפט נחשבת לאחת המערכות היותר יעילות שקיימות, הודות לפיזור החום האחיד בחללים השונים, להישארות החום גם שעות ארוכות לאחר כיבוי התנור, להתלקחות האיטית של הנפט המאפשרת חימום למשך שעות ארוכות יותר ולנוחות השימוש המקסימלית.

יחד עם זאת, ישנם שיקולים שיש לקחת בחשבון בטרם בחירת תנור להסקה. ראשית חשוב לקחת בחשבון את סוג התנור שייבחר. כיום קיימים תנורי עץ ותנורי נפט שיכולים לעבוד בהתבסס על נפט. תנור למשל אינו תלוי בחשמל ולפיכך, גם באמצע החורף, כאשר עלולה להפתיע אתכם הפסקת חשמל – לא תישארו בלי אמצעי חימום. סוגי תנורי נפט שונים מבוססים על צורות הפעלה שונות וכמו כן, אופן השימוש בהם משתנה מתנור לתנור. צורת ההפעלה של תנור עץ שונה מצורת ההפעלה של קמין נפט ומצריכה היכרות עם צורת ההפעלה המתאימה.

צריכת נפט על בסיס שוטף

שנית, יש לקחת בחשבון את עלויות האחזקה. תנור נפט מצריך שימוש שוטף בנפט ולפיכך, יש לברר מה הוא מחיר נפט להסקה באזור מגוריכם וכן – בתנור בו אתם מתכוונים לעשות שימוש. אם אתם מתגוררים באזור השרון, בררו אודות מחירו של נפט לחימום ביתי בשרון, וכן הלאה באזורי המרכז, הצפון והדרום. אמנם, מחירי הנפט אינם רחוקים זה מזה אולם בשל עלויות תובלה, מחירים משתנים של ספקים שונים, עלויות עיבוד ועוד.