סדרנים לאירועים

סדרנים לאירועים מאפשרים לכל אירוע להתנהל בצורה חלקה. עם מינימום תקלות והפרות סדר. תפקידם של הסדרנים מגוון ותלוי בסוג האירוע. חלקם דואג לכוון את הקהל לייעדו, חלקם דואג להסדיר את האזור שיהיה נגיד וברור, חלקם דואג לשילוט ועוד. הסדרנים צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש ולכן הם יהיו מוצבים בנקודות אסטרטגיות. כדוגמת כניסת האירוע, יציאתו, עמדות שונות, אזורי התקהלות ועוד. הסדרנים עובדים בתיאום מלא עם המאבטחים ושאר אנשי הצוות במקום במידה וישנם.

סדרנים לאירועים בהופעות

שירות של סדרנים לאירועים נצרך במיוחד בהופעות בה מופיע אמן אל מול קהל רב. במקרה כזה חשוב להתאים את כמות הסדרנים על פי כמות האנשים אשר צפויים להגיע. לסדרנים יש תפקיד חיוני וחשוב, במצבי עומס הם אפילו יכולים להציל חיים. בהופעות רבות משתתפים ייתכן מצב בו קהל רב פונה ליציאה אחת וכך נוצר צוואר בקבוק ודוחק מסוכן שעלול לגרום לפציעות. תפקידם של הסדרנים לנתב את העומסים בצורה מאוזנת דרך הפתחים השונים ולמנוע אסון. תפקידם של הסדרנים לא מסתכם בזה, הם עונים על שאלות ומסייעים לקהל להתמצא במקום.

נוכחות סדרנים חשובה לסדר וארגון

כשיש סדרנים במקום בו קיים קהל רב, כדוגמת משחקי כדורגל אירועים ציבוריים או פרטיים אפשר להיות יותר בטוחים גם מהפרות סדר. הסדרנים עברו הכשרה מקיפה הם יודעים הכל על האזור ומסוגלים להתמודד עם מגוון תקלות. הם מזעיקים תגבור או צוות אבטחה כשצריך ודואגים למענה מיידי במקרה של סכנה ממשית. ניתן לשלב סדרנים לאירועים יחד עם מאבטחים ומאבטחים אישיים במידה ויש לכך צורך. כך מעגל הסדר והביטחון מתוגבר ומקיף.

כיצד בוחרים סדרנים לאירוע?

ראשית חשוב לתאם ציפיות ולציין את סוג האירוע, כמות האנשים הצפויה, תנאי השטח והמגבלות. לאחר מכן יש לקבוע פגישת לתדרוך בשטח. סדרנים מתאימים גם לאירועים קטנים וגם לאירועים גדולים. הם ידאגו לסדר והארגון ויאפשרו תנועה בטוחה בשטח. ניתן לשלב סדרנים עם מעגל אבטחה סמוי וגלוי. בנוסף לכך ניתן להוסיף אבזור לשמירה על הסדר כדוגמת גדרות, שלטים, תאורה, תמרורים ועוד.

כשבוחרים סדרנים לאירועים חשוב לבחור בחברה מקצועית עם עובדים מיומנים בעלי וותק והכשרה. כך תוכלו להבטיח לעצמכם גם סדר וגם טיפול מקצועי במקרה של הפרתו.